location
Lokalizacja Łukowska 9/126, Warszawa
clock
Godziny pracy 8.00 - 18.00
phone
Zadzwoń do nas +48 501 254 553

Aktualności

Mecenas Radosław Tymiński jednym z autorów podręcznika do prawa administracyjnego

Mecenas Radosław Tymiński został jednym z autorów podręcznika do prawa administracyjnego dla studentów. Podręcznik został wydany pod redakcją prof. Wojciecha Góralczyka przez wydawnictwo Wolters Kluwer (2024). W podręczniku dr hab. n. praw. Radosław Tymiński opracował rozdziały poświęcone zagdanieniom prawa administracyjnego, które bardzo często są przedmiotem jego praktyki prawno-medycznej.

 

 

Opublikowano: 2024-04-04

Kancelaria mec. Radosława Tymińskiego partnerem studiów podyplomowych

Z przyjemnością informuję, że moja kancelaria została partnerem na studiach podyplomowych "Systemowe zarządzanie jakością w ochronie zdrowia". Studia są prowadzone na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. W ramach studiów będziemy szkolić słuchaczy z zarządzania ryzykiem prawnym, aspektów prawnych komunikacji kryzysowej oraz audytu dokumentów niezbędnych w podmiocie leczniczym (m.in. regulamin organizacyjny, standard ochrony małoletnich). Więcej informacji o studiach tutaj.

1707582306515.jpg

Opublikowano: 2024-02-14

Pharma Planet z udziałem mec. R. Tymińskiego

W dniu 8 listopada mec. Radosław Tymiński prowadził dyskusję panelową dla kilkuset przedstawicieli branży medycznej i farmaceutycznej na konferencji Pharma PLanet 360° (8-9.11.2023). Z tej dyskusji wyniknęły bardzo ciekawe wnioski, a mianowicie, że przekaz pozawerbalny ma znaczenie w teleporadach; nowe możliwości diagnostyczne są często w sądach traktowane jako powszechny standard; dostęp do IKP pacjenta jest znaczącym ułatwieniem dla lekarza; standard teleporady musi ulec zmianie.

8E8A0458.jpg

Opublikowano: 2023-11-09

Ważna publikacja dla praktyków prawa medycznego

Na początku października ukazał się nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer „Kodeks karny. Przepisy stosowane w sprawach medycznych. Komentarz” pod redakcją dr hab. n. praw. Radosława Tymińskiego. Komentarz jest sumą doświadczeń z perspektywy osób uczestniczących w procesach medycznych w różnych rolach: obrońców, oskarżycieli i sędziów. Zachęcam do lektury.Kodeks.jpg

Opublikowano: 2023-11-03