FAQ

 

1. Skąd mogę mieć pewność, że znacie się na sprawach medycznych?

Kancelaria działa wyłącznie w obszarze prawa medycznego i rokrocznie prowadzi około 100 spraw z tego zakresu. Poza tym prawnicy kancelarii nie tylko kończą podyplomowe studia z prawa medycznego, lecz również publikują w tym obszarze i są aktywnymi wykładowcami na konferencjach dla zawodów medycznych.

2. Czy kancelaria udziela porad on-line?

Jeżeli charakter problemu to umożliwia, to istnieje możliwość otrzymania porady on-line.

3. Czy kancelaria prowadzi sprawy na terenie całej Polski?

Tak, prowadzimy sprawy na terenie całej Polski.

4. Czy kancelaria weźmie moją sprawę?

O przyjęciu sprawy decyduje kilka czynników, przede wszystkim rozmowa z mec. Radosławem Tymińskim, porozumienie co do kierunku prowadzenia sprawy i akceptacja zasad działania kancelarii.

5. Jakie jest wynagrodzenie kancelarii za prowadzenie sprawy?

Wynagrodzenie za prowadzenie każdej sprawy jest ustalane indywidualnie. Po przedstawieniu sprawy otrzymacie Państwo dokładną jej wycenę, a w przypadku decyzji o powierzeniu sprawy kancelarii podpisujemy umowę, w której będą wyszczególnione wszystkie koszty.

6. Czy mogę mieć pewność, że wygram sprawę, powierzając ją kancelarii?

Niestety nigdy nie można mieć pewności, że sprawa będzie wygrana. Powierzając sprawę kancelarii możecie mieć jednak Państwo pewność, że mamy doświadczenie w sprawach medycznych i dołożymy wszelkich starań, żeby osiągnąć końcowy sukces.

7. Kiedy powinienem się zgłosić do kancelarii?

Do kancelarii należy zgłaszać się jak najwcześniej, najlepiej wtedy, gdy podejrzewamy, że dana sprawa może skończyć się roszczeniem pacjenta lub jego rodziny. Lekarze i inne osoby wykonujące zawody medyczne mogą też zgłaszać się w momencie otrzymania wezwania do stawienia się w charakterze świadka w sądzie lub na prokuraturze, a podmioty lecznicze w przypadku otrzymania zawezwania do zapłaty.

8. Nie wiem, czy będziecie mogli mi pomóc?

W przypadku wątpliwości, czy kancelaria może w danej sprawie pomóc, najlepiej zadzwonić na numer 501-254-553 i powiedzieć o co chodzi. Podczas rozmowy ustalimy czy możemy pomóc i jak pilna jest sprawa.

9. Czy prawnicy kancelarii będą dla mnie dostępni?

Tak. Zarówno mec. Radosław Tymiński, jak i prawnik, który prowadzi konkretną sprawę, są dla Państwa dostępni w godzinach pracy kancelarii.

10. Kogo reprezentujemy?

Wszystkie osoby wykonujące zawody medyczne (lekarzy, lekarzy dentystów, ratowników medycznych, pielęgniarek, położnych, diagnostów laboratoryjnych, fizjoterapeutów) i podmioty lecznicze.

11. Czy kancelaria prowadzi też sprawy pacjentów?

Nie. Profil kancelarii jest ukierunkowany na reprezentowanie w sporach sądowych i pozasądowych wyłącznie osób wykonujących zawody medyczne oraz podmiotów leczniczych.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki cookies.